Yukarıya Dön
headerfacebook headerlinkedin headertwitter headerinstagram headeryoutube

Bizi Takip Edin

Anestezi ve Reanimasyon

veteriner anestezi ve reanimasyon

Pet Cerrahi hizmetleri ile ilgili bilgi vermeye başlarken,insanlar da olduğu gibi hayvanlarda da operasyon için anestezi zorunluluğu olduğunu belirtmek isteriz .

Bu yüzden doğru anestezi her zaman önemlidir.Bu doğrultu da operasyon öncesi ilk aşama anestezidir ve anestezi öncesi bir fiziksel muayene yapılır.

Fiziksel muayene sonrası operasyon öncesi kan analizleri safhası gelir.

Standart olarak hemogram ve ön-cerrahi biyokimya analizleri yapılır.

Gerekirse ilave kan testleri de yapılabilir.Analizlerde sorun çıkmazsa anestezi protokolüne başlanır.

Öncelikle biz kedi-köpeğinizin ağrı duymaması için gerekli olan ağrı kesiciyi yaparak işleme başlıyoruz.

Devamında heyecan duygusunun yatıştırılması ve adrenalin salgısının fazlalığının engellenmesi için sakinleştirici ilaç kullanıyoruz.

Damar içi katater çok önemlidir ve operasyon başlamadan uygulanmalıdır.Yapılan uygulamalardan sonra soluk borusuna solunum tüpü konur ve gaz anestezi uygulaması başlar.

Bütün operasyon baştan sona hasta başı monitörü ile izlenir ve operasyon sonrası gerekli uygulamalar yapılarak operasyon bitirilir.

Kedim-Köpeğim anesteziden ölmez değil mi?

Bütün kontroller yapılsa,her şey yolunda gitse bile maalesef ki anesteziden ölüm ihtimali her zaman vardır. Ama bizler bu oranı olabildiğince düşürmek için elimizden geleni yapmaktayız.

Operasyona gelirken neler yapılmalı?

Operasyon günü gece yarısından itibaren açlık ile kliniğimize gelinmeli.Merak etmeyin aç kaldığı için petinize bir şey olmayacak.

Operasyon sonrası neler yapmalıyım?

Bizler size hastanızı taburcu ederken operasyon sonrası yapmanız gerekenleri,dikişlerin ne zaman alınacağını vb konuları ayrıntılı olarak açıklayacağız.

Bize bir form imzalatacakmışsınız bu nedir?

Operasyon öncesi hasta sahibi onay formu almaktayız.Bu form yasalara göre düzenlenmiş ve sizin bize operasyon için izin verdiğinizi belirten bir formdur. Maalesef bu formu almadan operasyon yapmamaktayız.

HEMEN ARA
NAVİGASYON