Yukarıya Dön
headerfacebook headerlinkedin headertwitter headerinstagram headeryoutube

Bizi Takip Edin

Aşılar ve Takibi

Veteriner Aşılar ve Takibi

İster insan, ister hayvan olsun bir canlının yaşamını sağlıklı bir şekilde sürdürebilmesi için koruyucu hekimlik önemli bir faktördür.

Canlının yaşamını tehlikeye sokabilecek veya kalıcı arazlar oluşturabilecek bazı hastalıkları daha ortaya çıkmadan önlemek, bu hastalıkların oluştuktan sonraki tedavisinden daha fazla önem taşır.

Bir çok viral veya bakteriyel hastalığa karşı geliştirilen aşılar çok uzun zamandır koruyucu hekimlikte kullanılmaktadır.

Bu nedenle aşılar, koruyucu hekimliğin en önemli silahlarından biri sayılabilir. Örnek vermek gerekirse, bir çok ülkede büyük tehdit oluşturan ve binlerce insan ve hayvanın ölümüne neden olan kuduz, bugün koruyucu hekimlik ve kuduza karşı geliştirilen aşılar sayesinde önemini yitirmiştir.

Hastalıkları oluşmadan önlemek açısından aşılar önemli unsurlardır.

Kliniğimize getirilen petler aşı kayıt sistemine alınarak gerek yıllık gerek aylık aşıları aşılama zamanı gelince sahiplerine haber verilmektedir.

Bilgisayar destekli Veteriner hasta takip ve kayıt sistemi ile Dostlarımızın bizlerle olan aşılama, içparazit tedavilerini yada randevularını sizlere biz hatırlatıyoruz.

AŞI TAKVİMİ

HEMEN ARA
NAVİGASYON