Yukarıya Dön
headerfacebook headerlinkedin headertwitter headerinstagram headeryoutube

Bizi Takip Edin

Doğum ve  Jinekoloji Hizmetleri

veteriner doğum hizmetleri

Evcil Hayvanlarda doğuma yardım insanlık tarihinde bilinen en eski veteriner hekimiliği uygulamalarından biridir.

Temel olarak doğuma yardım, doğum kanalı içerisinden yavrunun geçişini kolaylaştıracak herhangi bir basit düzeltme işlemi olabileceği gibi kasılma gücünü yitirmiş uterustan yavrunun zorla çekilerek çıkartılması veya yavrunun kanaldan geçmesinin mümkün olmadığı olgularda cerrahi yöntemleri, bir diğer deyişle “operasyon sezaryen” gibi komplike uygulamaları kapsar.

Özellikle hayvansal üretim için üreme olgusunun devamlılığını sağlamak da veteriner hekimliğin temel görevlerinden biridir. Bu amaçla seksüel senkronizasyon, üremenin denetlenmesi, gebeliklerinin belirlenmesi, kliniğimizin görevleri kapsamında yer alır.

Evde beslenen kedi, köpek gibi hayvanlarda kısırlaştırma operasyonlarının yapılması, yavru alınabilmesini kolaylaştırabilmek için siklus dönemlerinin belirlenerek üremenin yönlendirilmesi ve gebelik muayenelerinin yapılması da kliniğimizin çok önemli faaliyetlerindendir.

Yine bütün evcil hayvan türlerinde meme sağlığı ve hastalıkları, enfeksiyöz olguların sağaltımı, travmalara ve tümöral olgulara yönelik cerrahi girişimler kliniğimiz tarafından yapılmaktadır..

HEMEN ARA
NAVİGASYON